Виїзна Координаційна рада

   10 вересня в Бронницькій територіальній громаді проходило виїзне засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради. Проводив засідання  Антонюк О.П. – голова Могилів-Подільської районної ради. Також участь приймали голова райдержадміністрації М.Л. Вдовцов, заступник голови районної ради І.П. Чічірко, працівники  виконавчого апарату районної ради та голови селищної і сільських рад, представники структурних підрозділів районної державної адміністрації та голова постійної комісії з питань освіти, культури, спорту, духовного відродження та роботи з молоддю Н.М. Мрачковська.

  Фото без описуВідповідно до плану проведення виїзного засідання відбувся огляд таких об’єктів Бронницької територіальної громади як дитячий садок  с. Бронниці, дитячий садок та школа с. Оленівка, бібліотека та будинок культури с. Бронниці, ознайомлення з господарством ПП «Дари садів».Фото без опису

    На пленарній частині засідання розглянули питання: щодо сучасного стану та перспектив розвитку системи дошкільної освіти в районі, про стан підготовки народногосподарського комплексу до роботи в осінньо-зимовий період 2013-2014 років, про концепцію реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, а також питання про підготовку та святкування 1000-ліття Лядівського Свято-Усікновенського чоловічого скельного монастиря.

    Загалом пленарна частина проходила в активному обговоренні винесених на порядок денний питань та мала доволі дискусійний характер.Фото без опису

   З гарно підготовленою доповіддю про сучасний стан та перспективи розвитку системи дошкільної освіти в районі виступила виконуюча обов’язки начальника відділу освіти райдержадміністрації Т.А. Томай. Вона зазначила, що 91% дітей віком від 3 до 5 років охоплені дошкільною освітою. А також 100% охопленні навчанням і отримують належну підготовку діти 5-річного віку. Не оминуло пленарне засідання і запитання щодо якості та фінансування харчування в дошкільних навчальних закладах. Також голова сільської ради с. Грушка Татаровський Ю.В. запропонував впровадити в районі систему навчально-виховних закладів, що об’єднуватимуть дошкільні навчальні заклади та школи, адже впровадження таких змін почало розглядатися на рівні Вінницької області.

  Фото без опису Що ж стосується підготовки до опалювального сезону, то варто зазначити, що всі навчальні заклади району забезпечені вугіллям на 100%, дровами – лише на 30% відповідно до технологічних потреб. Томай Т.А. запевнила, що до 15 жовтня 2013 року всі школи будуть повністю забезпечені дровами.

  У сфері медицини та культури ситуація дещо гірша. Заклади медичного обслуговування, за звітом головного лікаря комунальної установи «Могилів-Подільський медичний центр ПМСД» Г.В. Котовської,  готові на 45% .

  Відповідно до інформації поданої начальником відділу культури і туризму райдержадміністрації Хухлей Л.В. на території району працює 50 клубних закладів та 40 бібліотечних, проте не всі вони опалюються, а ті, в яких є пічне опалення або встановлені котли, лише частково забезпечені паливним матеріалом.

  Основною причиною невідповідної підготовки до опалювального сезону, як відмічають сільські голови, є неналежне перерахування коштів з боку казначейства Могилів-Подільського районну. Голова районної ради О.П. Антонюк запропонував провести круглий стіл за участі представників органів місцевого самоврядування та керівництва головного управління державної Казначейської служби Україні у Могилів-Подільському районі та м. Могилів-Подільський Вінницької області.

   По кожному питанню координаційної ради були прийнятті відповідні рішення.

 Фото без описуНа всіх учасників координаційної ради приємне враження справило господарство ПП «Дари садів» під керівництвом директора та депутата районної ради Зябченка В.С., де за європейською схемою посаджені яблуневі сади з різними сортами дерев та найсучаснішими технологіями ведеться обробіток і збереження плодів.