Виїзна зустріч з представниками ВОАОМС

02 червня  2016  року в рамках проведення виїзних зустрічей та презентації основних напрямків роботи Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування керівництво Асоціації зустрілось з представниками територіальних громад Могилів-Подільського району.

Фото без опису

Окрім керівника Секретаріату Асоціації Віктора Вікалюка та керівників структурних підрозділів Асоціації Андрія Кавунця, Ольги Олійник, Геннадія Сівака в засіданні взяли участь перший заступник голови Вінницької обласної Ради Людмила Щербаківська, депутат Вінницької  обласної ради Віктор Цибульський, заступник голови районної державної адміністрації Сергій Григоренко, голова Могилів-Подільської районної ради Володимирі Сірант.

У вступному слові Людмила Щербаківська Фото без описузазначила, що сільський, селищний, міський голова – це ті  люди, які якнайкраще знають проблеми людей, поруч з якими живуть, саме це дає повне уявлення того, який шлях вирішення цих проблем обрати. В загальному розумінні самоврядування – це основа створення влади та управлінських процесів. А  Асоціація  органів місцевого самоврядування покликана допомогти, проконсультувати та згуртувати.

Голова Секретаріату Асоціації Віктор Вікалюк в свою чергу надав інформацію щодо напрямків роботи Асоціації, представив керівників  структурних підрозділів,  закликавши представників територіальних громад  ставати членами Асоціації, адже завдяки цьому  можна отримати підтримку та інформацію щодо подальшої діяльності.

Після цього кожен з керівників  структурних підрозділів Асоціації  презентував  напрямки  роботи ввірених їм підрозділів.

Так, завідувач Центру організаційно-правового забезпечення розвитку та реформування органів місцевого самоврядування Сівак Генадій довів  до відома  присутніх  інформацію  про  діяльність центру та роботу електронного сайту, який  дає  можливість отримання вичерпного інформаційного  ресурсу, можливість спілкування  та  зворотнього зв’язку з представниками центру. Також  присутнім  було  доведено, що для членів  Асоціації доступна юридично-правова консультація в режимі гарячої  лінії та  надано контакти відповідальних  спеціалістів.

Діяльність Центру промоцій і зовнішніх Фото без описузв’язків презентувала завідувач Центру Ольга Олійник. Слід зазначити, що  інноваційність та інтерактивні технології – це основа роботи підрозділу. Ольга  Валеріївна  розповіла про електронний сайт, робота якого  спрямована на  залучення іноземних партнерів  та виклик  інтересу у потенційних інвесторів, популяризацію нашого краю та розвиток туристичної галузі.  Один з проектів, що буде впроваджено в рамках міжнародної співпраці - це проект на тему «Можливості для самозайнятості молоді з депресивних сільських територій, та молоді з обмеженими можливостями», адже ця тематика є актуальною і для польських партнерів. Крім того, Центр займається розробкою комплексної обласної програми з розвитку  туризму до 2020 року, проект якої  розглядатиметься 17 червня.

Центр розвитку інвестиційної спроможності та залучення ресурсів презентував Андрій  Кавунець. Цей структурний підрозділ  покликаний надавати допомогу у залученні коштів  як  міжнародних,  так і українських партнерів для розвитку територій громад.  З цією метою щомісяця здійснюється моніторинг актуальних грантових пропозицій, які доводяться представникам громад та організацій. Також керівник центру зазначив, що підрозділом забезпечується супровід територіальних громад під час добровільного об’єднання.

Питання добровільного  об’єднання викликало в залі  певне  оживлення, адже цей  процес дуже  лякає  жителів Могилів-Подільщини і більшість населення відноситься до цього дуже скептично.

Участь у  обговоренні взяв  і  депутат обласної Ради Віктор Цибульський,  який  закликав присутніх відстоювати свою думку і стояти на забезпеченні інтересів територіальних громад.

На завершення Віктор Вікалюк наголосив на тому, що  Асоціація і усі її представники покликані працювати лише в інтересах територіальних громад. Також він  зазначив, що  процес співпраці можна полегшити шляхом використання сучасних технічних  можливостей та запропонував допомогу у  налагодженні комунікації.

Голова районної ради Володимир Сірант, підводячи підсумки, сказав, що  робота, яка проводиться  Асоціацією дуже  потрібна та актуальна, а щодо добровільного  об’єднання зауважив, що  жителі   району  не  проти цього процесу, але  воліють щоб з  їхнім баченням розвитку ситуації  рахувались.