ВІЗИТ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ НА ВІННИЧЧИНУ

Президент України Віктор Янукович, 16 квітня 2013 року з робочим візитом, перебував на Вінниччині.

      Під час візиту Президента України відбулася наради з адміністративно-господарським активом Вінниччини за участю голови облдержадміністрації Івана Мовчана, голови обласної Ради Сергія Татусяка, Вінницького міського голови Володимира Гройсмана, голів районних державних адміністрацій та районних рад. Заслухавши виступи голови ОДА Івана Мовчана, голови Крижопільської РДА Лідії Семенюк, керівника агрогосподарства «Промінь» Івана Боримського, ректора Вінницького національного медичного університету ім.М.Пирогова Василя Мороза та заступника голови громадської організації «Гармонія» Олени Чорнобровенко, Президент зауважив міністрам, які його супроводжували, взяти окремі напрацювання Вінниччини за досвід для інших регіонів України.

       Це, зокрема, виробництво альтернативного паливного матеріалу на прикладі Турбівського заводу «Він-Пелета»; робота центрів адміністративних послуг, яких нині в області п’ять, але до кінця поточного року планується відкрити у кожному районному центрі; діяльність громадських організацій, які опікуються проблемами інвалідів; функціонування системи дошкільної освіти.

     Перераховуючи ці та інші приклади господарювання Вінниччини, Віктор Янукович зауважив, що не важливо, хто виконує державні завдання – місцева влада чи центральні відомства – важливий результат.Фото без опису

         Віктор Федорович окремо зупинився на темі пілотного проекту реформування охорони здоров’я у Вінницькій області.

«Реформа спрямована на якість медичних послуг і їх доступність, – наголосив Президент. Але не повинно бути реформи заради реформи. Ламати систему там, де вона працює, не треба. Можливо, її треба удосконалити...».

      Під час спілкування з медичними працівниками Президент України зауважив, що Вінницька область як один із пілотних регіонів з впровадження медичної реформи демонструє позитивні результати.

     На першому етапі реформи пріоритетною була модернізація первинної медичної допомоги. Уже маємо позитивний результат. Протягом двох років значно розширено мережу медичних закладів: кількість амбулаторій сімейної медицини в області зросла більш як у півтора рази, відремонтовано близько 60% закладів «первинки», – сказав Глава держави.

     Віктор Федорович відзначив роботу Вінниччини щодо будівництва дитячих садочків та зауважив, що досвід Вінницької області у запровадженні сучасної системи обліку майбутніх дошкільнят може бути прикладом для інших регіонів.

      За словами голови облдержадміністрації Івана Мовчана, протягом останніх трьох років в області вдалося відновити роботу 83 дошкільних навчальних закладів, скоротивши таким чином чергу на влаштування до дитячого садка майже у 3,5 рази. У поточному ж році в області планується поновлення діяльності ще півсотні садочків, що дасть можливість стовідсотково вирішити питання охоплення дітей дошкільною освітою.

    Глава держави вважає, що основними шляхами модернізації країни є: розвиток промисловості, залучення зовнішніх інвестицій, підтримка вітчизняного товаровиробника, посилення зовнішньої торгівлі та запровадження інноваційних проектів.

    Серед шляхів оновлення країни Президент України назвав і розвиток місцевого самоврядування.

    Потрібне перезавантаження повноважень з центру на місця. Які б великі чиновники в центрі не сиділи, – на місцях краще знають, як треба господарювати, – сказав Віктор Янукович.

   Серед причин, які завадили реалізації реформи самоврядування у період незалежності держави, Президент назвав різні підходи до цього питання та непідготовленість суспільства до змін.

     "Щоб здійснити реформу, ще потрібно навчити людей. Адже прийняти закони – це одне, і зовсім друге – імплементація цих законів так, щоб вони працювали", – зазначив Глава держави.