Засідання робочої групи з питань реформування первинної ланки медицини

Відповідно до розпорядження голови районної ради від 10.05.2019 р. № 9-р, на підставі листа КНП "Могилів-Подільський  районний медичний центр первинної медико-санітарної допомоги" створено робочу групу з питань реформування первинної ланки надання медичної допомоги.  Метою створення робочої групи є покращення якості надання медичних послуг жителям Могилів-Подільського району в умовах здійснення медичної реформи.

Сьогодні за участі голови районної ради Володимира Сіранта та заступника голови районної ради Михайла Слободянюка, головного лікаря медичного центру Євдокії Цибульчак відбулось перше засідання робочої групи. Також в засіданні взяли участь члени робочої групи - сімейні лікарі Яришівської АЗПСМ та голови сільських рад, що входять в межі обслуговування амбулаторії (Яришівська, Хоньковецька, Слобода-Яришівська, Жеребилівська), а також Козлівський та Бернашівський сільські голови, чиї населені пункти підпадають під обслуговування Козлівської АЗПСМ.

Під час засідання було детально проаналізовано стан підписання декларацій з лікарями, бюджети амбулаторій, забезпеченість пільговими медикаментами та обладнанням, автомобілями, штатні розписи амбулаторій. Обговоривши діяльність Яришівської та Козлівської амбулаторій загальної практики - сімейної медицини, співпрацю сімейних лікарів з завідувачами фельдшерських пунктів, стан участі сільських рад в утриманні ФАПів, робочою групою було визначено ряд головних проблем, які впливають на якість надання медичних послуг жителям району.  Відтак головним фактором є те, що не всі сімейні лікарі, зокрема, ті, що заключили декларації з малою кількістю жителів, зможуть забезпечити виїзні прийоми в населених пунктах району та надавати медичні послуги на достатньому рівні.

Також під час засідання робої групи обговорювались пропозиції щодо оптимізації штату Яришівської АЗПСМ з метою утримання та забезпечення функціонування Лядівського ФАП, а також питання забезпечення функціонування Козлівської АЗПСМ шляхом призначення завідувача амбулаторією з числа лікарів, що уклали декларації з жителями територіальної громади.