Зустріч з народним депутатом

9 лютого в Могилів-Подільському районі  відбулась робоча зустріч з народним депутатом України Юрієм Македоном. На зустріч прибули представники територіальних громад, працівники освіти, медицини, аграрного сектору економіки, працівники бюджетних організацій, представники засобів масової інформації.  Головна мета зустрічі  - налаштування співпраці щодо участі територіальних громад  в загальнодержавних інвестиційних проектах, адже в сьогоднішніх умовах залучення інвестицій  це основа розвитку району.Фото без опису

В. о. начальника відділу економіки райдержадміністрації Володимир Стойлов відмітив Яришівську, Вендичанську, Карпівську територіальні громади, які вже проводять роботу по залученню коштів, проте більшість сільських рад стоять осторонь проблеми з залучення інвестицій.

Зі свого боку Юрій Македон висловив здивування, адже у межах фінансування проектів, Державним фондом регіонального  розвитку у  2016  році передбачено 4,5  млрд. грн.,  певна частка яких може бути залучена громадами Могилів-Подільщини. Умови залучення коштів фонду регіонального розвитку – це співфінансування в межах 90 % - кошти фонду, 10 % - кошти територіальної громади, розробка проектно-кошторисної документації та зобов’язання територіальної громади профінансувати 10 % витрат на втілення проекту. Народний обранець за приклад поставив Ямпільський район, який проводить активну роботу в цьому напрямку і у 2015  році подав заявки на фінансування близько 15 проектів. Також депутат повідомив, що  за рахунок залучення коштів фонду можна забезпечити і закупівлю шкільних автобусів, і виплати стипендій обдарованим дітям на протязі навчального року, і забезпечення навчальних закладів необхідним обладнанням і вирішення багатьох інших проблем, яких ще багато на території району.

Фото без описуОдне з питань, яке цікавило присутніх на зустрічі стосувалось забезпечення соціальних гарантій учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей, а також усунення недоліків у деяких нормативних актах з цього приводу, на що депутат відкликнувся та запропонував надати пропозиції для забезпечення цієї категорії осіб відповідними гарантіями.

Щодо розвитку ситуації в медичній галузі на території Вендичанської селищної ради до депутата звернулась завідувач АЗПСМ, депутат районної ради Лідія Ступак, яка отримала відповідь, що вирішення питання - у подальшому реформуванні галузі, адже тоді фінансування закладів буде здійснюватись виходячи з обсягу наданих послуг, і  кожен медичний заклад обиратиме напрямки діяльності.

Також з проханням сприяти у вирішенні проблемних питань  до депутата Верховної Ради звернувся і Володимир Сірант. Голова районної ради попросив сприяння у  передачі в спільну комунальну власність територіальних громад  району цілісного майнового комплексу КУ «Могилів-Подільської ОЛІЛ»  для  розміщення районного Медичного центру первинної медико-санітарної допомоги.

Крім того Володимир Володимирович запросив депутата взяти участь у вирішенні питання залучення коштів Дністровської ГЕС для розвитку територіальних громад та територій на яких здійснюється діяльність цього  об’єкта, а також підтримати проекти щодо  закупівлі шкільних автобусів та підведенні мережі інтернет в населені пункти району.

На останок голова районної ради висловив думку  щодо  розробки для прикордонних районів найбільш вигідних умов функціонування галузей чи то аграрної, чи будь-якої іншої та убезпечити ці території навіть від думки щодо можливості функціонування у складі іншої держави, як це сталось в Луганській та Донецькій областях.

На що народний обранець запевнив, що прийме участь у вирішенні поставлених задач та закликав до роботи над залученням інвестицій, діалогу, налагодження тісної співпраці та взаємодії у вирішенні існуючих проблем.